ייעוץ ארגוני יעיל בא לידי ביטוי בהתארגנות מחדש, התייעלות, פיתוח מיומנויות לבעלי משרות בכירות או לעובדים בתחומים מסוימים בעסק ובדיקת הפער בין הרצוי למצוי. פנייה ליעוץ ארגוני מקצועי יכולה לעשות שינויים מהותיים ולשחרר את החברה ממהלכים מסורבלים. בעבודת הייעוץ הארגוני אנו פוגשים לא פעם, ארגונים שתופסים עצמם כשירותיים, כנותני מענה מיידי, זריזים וחכמים. כשתרשים זרימת התהליכים בחברה נבחן, אנו עדים להיפך הגמור: תהליכים לא יעילים, לעיתים אפילו מיותרים, משימה אחת שנעשית על ידי שני אנשים ויותר, אנשים מנותקים לערכי החברה ולא מחוברים אליה וכו’.

הגורם האנושי כחלק חשוב מן העסק  – פיתוח מנהלים, פיתוח עובדים

למרות העובדה שטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מניהול עסק ותפקודו, עדיין החלק המהותי שעושה את ההבדל בין חברה לחברה היא דווקא הגורם האנושי. במסגרת יעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים נעשה תכנון הנוגע לכוח האדם מרגע קליטתו של עובד בחברה ועד ליום בו הוא מסיים את תפקידו. תכנון לטווח ארוך לגבי כל עובד על פי כישוריו ויכולותיו תיצור סדר בחברה. לכל עובד ניתן לבנות את המסלול שלו באמצעות קליטה והכשרה. יעילות שיבוצו בתפקיד המתאים לו ביותר, יצירת התמקצעות בתחום מסוים באמצעות קורסים או השתלמויות וגם ביצוע עזיבה במידה ונדרש באופן החלק ביותר, ואשר ייצק כמה שפחות “רעשים” לארגון.

בנייה והטמעת תהליכים

על מנת להפיק תוצאה מן העבודה ולהפוך את העבודה ליעילה יש להכניס שיטתיות בתהליכי העבודה, ניהול ממוקד מטרות, הפעלת דרכים לבקרה עצמית באמצעות סקרים פנימיים וחיצוניים והאצלת סמכויות באופן כזה שגם דרג הביניים יהיה דרג ניהולי מוביל. כך לא כל האחריות תיפול על כתפיו של הדרג הניהולי הבכיר ביותר.

יעוץ ארגוני יעשה לכם את הסדר בצורת העבודה, יבנה עבורכם תכנית עבודה מוגדרת ומסודרת כך שכל חלק בפאזל הגדול שנקרא החברה ישב בדיוק במקום המתאים לו וימלא את תפקידו ביעילות.

שיד ימין תדע מיד שמאל

ישנן חברות בהן כל צוות או מחלקה עושים את עבודתם בצורה מדויקת, אך עדיין החברה לא מצליחה למנף את עצמה ולהגיע אל היעדים שהציבה לפניה. פעמים רבות איכות העבודה וההישגים יורדים משמעותית בגלל חוסר תקשורת ושיתוף פעולה בין הצוותים השונים. הדרכה והטמעה של עקרונות לשיתוף פעולה יעיל ותקשורת בין הצוותים מעלה פלאים את יעילותה של החברה כולה, את תפוקתה ורווחיה. תהליך כזה חובק בתוכו ” פירוק אגו האנשים מנשקו”.

כמה נזק יש בארגון שלכם מ”משחקי אגו”?

מחכים לכם כאן לייעוץ חינם בנייד 050-5803729

מגוון – פיתוח ארגוני ואישי